Jsem průvodkyní křižovatkami ženského života

Jsem otevřeným a dynamickým spojením tří živlů: hluboké vody, hřejivého ohně a pevné země, které používám pro Vaši podporu. Jsem průvodkyní do nitra, zvědavým tazatelem, laskavou matkou ve chvíli bolesti, pevným bodem uprostřed víru, zesilovačem vnitřního hlasu i analytikem, který ty nesourodé střípky z hloubky poskládá v jasný obraz.

Dvacet let se intenzivně věnuji psychosomatice,

alternativním směrům léčení, rozvíjení intuice a ženství. Neustále mě udivují možnosti člověka, propojenost duše a těla a vynalézavost, s jakou se člověk vyrovnává s různými problémy, jakým způsobem duše uvnitř naplňuje naše mnohdy protichůdná a nevědomá očekávání a přání.

Miluji rozplétání příběhů, hledání cest k hlubšímu porozumění toho, co se v nás odehrává a proč. Porozumění sami sobě nám otevírá prostor ke změně, kdy vystoupíme ze zajetých kolejí. Toto předávám s pokorou, naladěním a láskou během terapie dál.

Mé oblíbené motto je:

Pane Bože, dej mi sílu změnit, co změnit mohu,

dej mi pokoru přijmout, co změnit nemohu,

a dej mi moudrost, ať jedno od druhého rozeznám.

V povolání jsem postupně dozrála v průvodkyni křižovatkami ženského života, rádkyni i zrcadlo pro všechny, kteří chtějí vědět. Věnuji se psychosomatické terapii, Bachovým květovým esencím, výkladu karet Symbolon, koučovací poradně, regresní terapii, arte- a dramatoterapii a kurzům pro osobní rozvoj a ženství. S klienty odhalujeme pozadí toho, co se v jejich životech odehrává a proč. Hlavním naladěním je ochota přijmout zodpovědnost za to, co ve svém životě vytváříme. Ať již vědomě nebo nevědomě. Přirozeně vedu ženy k jejich spiritualitě, aby rozpoznávaly své schopnosti, naučily se rozumět řeči své intuice, důvěřovat jí a užívat v běžném životě.

Jsem certifikovaná lektorka Mohendžodáro

Miluji Mohendžodáro. Prostě proto, že mi dělá dobře. Na duši i fyzicky. Že dělá dobře všem ženám. Je jedno, co máme za sebou nebo co umíme. Hladí tělo i duši, vede ženy k jejich přirozenosti, do jejich středu, kde se cítí dobře. Přitom Mohendžodáro je jen pohyb, dech a hudba.

Nesmírně mě těší setkávat se se ženami, pozorovat, jak postupně tají, uvolňují se ve svém projevu, rozkvétají. A když je šťastná žena, většinou je šťastný i její muž a děti… a o to se ještě znovu násobí spokojenost ženy. 

Lektorka nošení dětí v šátku/nosítku

S nadsázkou říkám, že první dítě jsem odnosila na rukách, druhé v šátku a na rukách a třetí jen v šátku. Do tohoto těsného kontaktu, kdy máma a děťátko splynou opět v jedno, jsem se zamilovala hned napoprvé. Vnímám to jako velmi instinktivní záležitost, ale i praktickou. Ale aby nošení děťátka bylo pohodlné jak pro maminku, tak pro miminko, je třeba kvalitně navázat a dotáhnout a zvolit správný typ šátku či nosítka. Vše, čemu věřím, ráda šířím dál a vázání do šátku k tomu patří. Ráda Vás naučím, jak miminko či větší batolátko navázat, na bříško, bok, či záda. Podělím se o všechny typy a praktické triky, které jsem během mnoha let nasbírala. Pro nácvik pro Vás mám nachystanou manipulační panenku, která má rozměry a váhu běžného novorozence. Láká Vás to, ale netroufáte si? Přijďte a uvidíte. Se zkušeným průvodcem jde vše mnohem lépe.

 

Moje rodina

Také jsem milující mámou 3 dětí zastávající kontaktní a respektující výchovu. Ale rozhodně ne opičí. Velmi mě mrzí, když ženy v rámci respektu svých dětí zapomínají na to, že prvně musí respektovat sebe. S mužem máme krásný vztah trvající 15 let a domov, který je pro mě magickým místem, se kterým se dá žensky kouzlit ve prospěch celé rodiny.

 

Příběhy z mého života

Nemoc není náhoda

Nemoc není náhoda

Ať mi nikdo neříká, že to je náhoda. Nemoci a naše emoční stavy spolu prostě souvisí.
Náš nejmladší, Jiřík, který se mnou a mým pracovním nasazením tráví prázdniny, má horečku. Ani si nemusím složitě probírat, co se to stalo, kdy a při čem jsem se necítila dobře. Vždyť to vím.

číst více
Mohendžodáro a já

Mohendžodáro a já

Jen a jen díky Mohendžodáru jsem si mohla dovolit donosit Marušku, i když její zdravotní prognóza a diagnóza byla fatální. Jen díky Mohendžodáru jsem věděla, že mám dost vnitřní síly tuto zkušenost unést, jen díky Mohendžodáru jsem si dovolila následovat hlas srdce, které si přálo nesoudit toto děťátko podle fyzické schránky.

číst více
Když jde máma do práce

Když jde máma do práce

To si takhle matka v noci sní o své budoucnosti.. Že děti už jsou velké, vypiplané, a že zas vzniká prostor pro její vášeň. Psychosomatiku, symboliku, ženskou duši..

číst více
Jak vypadá štěstí?

Jak vypadá štěstí?

Není jen jeden druh štěstí. Štěstí může mít mnoho podob a může přijít i ve chvíli, kdy ho vůbec nečekáte..

číst více
Nevědomé přání o porodu

Nevědomé přání o porodu

Život si s námi umí mnohdy pohrát nečekaným způsobem. Vynalézavost, jakým způsobem nám plní naše přání je neuvěřitelná.. Někdy potěší, někdy zabolí.. Zde o mém přání o domácím porodu a souvislostech..

číst více