fbpx

Moje specializace

Dlouho jsem hledala slova, která by nejlépe vystihla, co vám mohu nabídnout. Techniky, se kterými pracuji, jsou pro mě jen nástroji, které volím podle osobnosti jednotlivého člověka.

Specializuji se na hluboká zranění z dětství, mnohokrát nevědomá, ale ovlivňující náš život kolikrát nečekanými způsoby. Stejně tak rodové disharmonie a vzorce, které se přenášejí z generace na generaci v ženské i mužské rodové linii, jsou mou doménou, místem, kde vám mohu velmi účinně pomoci.

Během terapie se léčí letitá zraněníuvolňují emoční bloky, které v přítomnosti nenápadně ovlivňují váš život.

Témata, u kterých se spolu můžeme setkat, jsou sebehodnota, sebepřijetí, ženství, partnerské vztahy, rodičovství, povolání, domov a sexualita, porody, potraty i smrt (a mnoho dalšího). Podstatné je, že se spolu podíváme ke kořenům potíží. Nenecháme se mást vnějším vířením. Půjdeme trpělivě, vrstvu po vrstvě, do hloubky, do které se odvážíte. Změnit váš život tolik, kolik si dovolíte.

Když přicházíte, nemusíte vůbec vědět, odkud vaše potíž pramení. To už je součástí naší společné práce.

Po terapii se má role průvodkyně mění na koučku/podporovatelku, abyste využili příležitosti ke změně na maximum.

Nejste v tom sami a nikdy nebudete.. dokud nezesílíte natolik, že poletíte sami.

Jsem průvodkyní křižovatkami ženského života

Jsem otevřeným a dynamickým spojením tří živlů: hluboké vody, hřejivého ohně a pevné země, které používám pro Vaši podporu. Jsem průvodkyní do nitra, zvědavým tazatelem, laskavou matkou ve chvíli bolesti, pevným bodem uprostřed víru, zesilovačem vnitřního hlasu i analytikem, který ty nesourodé střípky z hloubky poskládá v jasný obraz.

Dvacet let se intenzivně věnuji psychosomatice,

alternativním směrům léčení, rozvíjení intuice a ženství. Neustále mě udivují možnosti člověka, propojenost duše a těla a vynalézavost, s jakou se člověk vyrovnává s různými problémy, jakým způsobem duše uvnitř naplňuje naše mnohdy protichůdná a nevědomá očekávání a přání.

Miluji rozplétání příběhů, hledání cest k hlubšímu porozumění toho, co se v nás odehrává a proč. Porozumění sami sobě nám otevírá prostor ke změně, kdy vystoupíme ze zajetých kolejí. Toto předávám s pokorou, naladěním a láskou během terapie dál.

Mé oblíbené motto je:

Pane Bože, dej mi sílu změnit, co změnit mohu,

dej mi pokoru přijmout, co změnit nemohu,

a dej mi moudrost, ať jedno od druhého rozeznám.

V povolání jsem postupně dozrála v průvodkyni křižovatkami ženského života, rádkyni i zrcadlo pro všechny, kteří chtějí vědět. Věnuji se psychosomatické terapii, Bachovým květovým esencím, výkladu karet Symbolon, koučovací poradně, regresní terapii, arte- a dramatoterapii a kurzům pro osobní rozvoj a ženství. S klienty odhalujeme pozadí toho, co se v jejich životech odehrává a proč. Hlavním naladěním je ochota přijmout zodpovědnost za to, co ve svém životě vytváříme. Ať již vědomě nebo nevědomě. Přirozeně vedu ženy k jejich spiritualitě, aby rozpoznávaly své schopnosti, naučily se rozumět řeči své intuice, důvěřovat jí a užívat v běžném životě.

Certifikovaná lektorka ženské jógy Mohendžodáro

a mentorka ženských meditací Mohendžodáro

akreditováno MŠMT

Miluji Mohendžodáro. Prostě proto, že mi dělá dobře. Na duši i fyzicky. Že dělá dobře všem ženám. Je jedno, co máme za sebou nebo co umíme. Hladí tělo i duši, vede ženy k jejich přirozenosti, do jejich středu, kde se cítí dobře. Přitom Mohendžodáro je jen pohyb, dech a hudba.

Nesmírně mě těší setkávat se se ženami, pozorovat, jak postupně tají, uvolňují se ve svém projevu, rozkvétají. A když je šťastná žena, většinou je šťastný i její muž a děti… a o to se ještě znovu násobí spokojenost ženy.

Certifikovaná lektorka katarzních technik

Na svých kurzech často používám znalosti z tohoto výcviku. Program jednotlivých technik skládám velmi citlivě, aby postupně otevíral naše stará zapouzdřená zranění. Ona nejsou uložená jen v podvědomí a duši, ale i v těle. Speciální meditace a jejich kombinace pomáhají odložit vrstvu po vrstvě, aby se staré pocity konečně mohly projevit. Je to stejné, jako když se řízeně otevře přehrada. Vyvalí se to ven, v tu chvíli je to síla, ale poté přichází uvolnění a úleva. Energie opět může v těle volně proudit. To vše prožíváte v bezpečném prostředí, kdy to neohrožuje Vaše vztahy a s mým jištěním, že v tom nezůstanete.

Tato forma je mnohem šetrnější, než když to pak bouchne, vyvře nečekaně v reálném životě.

Moje rodina

Také jsem milující mámou 3 dětí zastávající kontaktní a respektující výchovu. Ale rozhodně ne opičí. Velmi mě mrzí, když ženy v rámci respektu svých dětí zapomínají na to, že prvně musí respektovat sebe. S mužem máme krásný vztah trvající 15 let a domov, který je pro mě magickým místem, se kterým se dá žensky kouzlit ve prospěch celé rodiny.

 

Příběhy z mého života

Nehoda není náhoda

Nehoda není náhoda

Zdekovaná celá rodina, naložené auto a my stojíme na blikačkách u krajnice rychlostní silnice a nevíme, co bude s autem dál..   To jsou ty nevýhody vědomého života. Vše se děje rychle. Mě tedy...

číst více
Sejmul nás Covid-19

Sejmul nás Covid-19

Prošla kolem nás smrt. Covid-19 vystavila účet našim vztahům a hodnotám. Když to nejde nahoru, život nás přitlačí pěkně dolů, kdy člověk prostě musí reagovat v boji o život. Musí se změnit.

číst více
Nemoc není náhoda

Nemoc není náhoda

Ať mi nikdo neříká, že to je náhoda. Nemoci a naše emoční stavy spolu prostě souvisí.
Náš nejmladší, Jiřík, který se mnou a mým pracovním nasazením tráví prázdniny, má horečku. Ani si nemusím složitě probírat, co se to stalo, kdy a při čem jsem se necítila dobře. Vždyť to vím.

číst více
Mohendžodáro a já

Mohendžodáro a já

Jen a jen díky Mohendžodáru jsem si mohla dovolit donosit Marušku, i když její zdravotní prognóza a diagnóza byla fatální. Jen díky Mohendžodáru jsem věděla, že mám dost vnitřní síly tuto zkušenost unést, jen díky Mohendžodáru jsem si dovolila následovat hlas srdce, které si přálo nesoudit toto děťátko podle fyzické schránky.

číst více
Když jde máma do práce

Když jde máma do práce

To si takhle matka v noci sní o své budoucnosti.. Že děti už jsou velké, vypiplané, a že zas vzniká prostor pro její vášeň. Psychosomatiku, symboliku, ženskou duši..

číst více