Moje specializace

Dlouho jsem hledala slova, která by nejlépe vystihla, co vám mohu nabídnout. Techniky, se kterými pracuji, jsou pro mě jen nástroji, které volím podle osobnosti jednotlivého člověka.

Specializuji se na hluboká zranění z dětství, mnohokrát nevědomá, ale ovlivňující náš život kolikrát nečekanými způsoby. Stejně tak rodové disharmonie a vzorce, které se přenášejí z generace na generaci v ženské i mužské rodové linii, jsou mou doménou, místem, kde vám mohu velmi účinně pomoci.

Během terapie se léčí letitá zraněníuvolňují emoční bloky, které v přítomnosti nenápadně ovlivňují váš život.

Témata, u kterých se spolu můžeme setkat, jsou sebehodnota, sebepřijetí, ženství, partnerské vztahy, rodičovství, povolání, domov a sexualita, porody, potraty i smrt (a mnoho dalšího). Podstatné je, že se spolu podíváme ke kořenům potíží. Nenecháme se mást vnějším vířením. Půjdeme trpělivě, vrstvu po vrstvě, do hloubky, do které se odvážíte. Změnit váš život tolik, kolik si dovolíte.

Když přicházíte, nemusíte vůbec vědět, odkud vaše potíž pramení. To už je součástí naší společné práce.

Po terapii se má role průvodkyně mění na koučku/podporovatelku, abyste využili příležitosti ke změně na maximum.

Nejste v tom sami a nikdy nebudete.. dokud nezesílíte natolik, že poletíte sami.

Jsem průvodkyní křižovatkami ženského života

Jsem otevřeným a dynamickým spojením tří živlů: hluboké vody, hřejivého ohně a pevné země, které používám pro Vaši podporu. Jsem průvodkyní do nitra, zvědavým tazatelem, laskavou matkou ve chvíli bolesti, pevným bodem uprostřed víru, zesilovačem vnitřního hlasu i analytikem, který ty nesourodé střípky z hloubky poskládá v jasný obraz.

Dvacet let se intenzivně věnuji psychosomatice,

alternativním směrům léčení, rozvíjení intuice a ženství. Neustále mě udivují možnosti člověka, propojenost duše a těla a vynalézavost, s jakou se člověk vyrovnává s různými problémy, jakým způsobem duše uvnitř naplňuje naše mnohdy protichůdná a nevědomá očekávání a přání.

Miluji rozplétání příběhů, hledání cest k hlubšímu porozumění toho, co se v nás odehrává a proč. Porozumění sami sobě nám otevírá prostor ke změně, kdy vystoupíme ze zajetých kolejí. Toto předávám s pokorou, naladěním a láskou během terapie dál.

Mé oblíbené motto je:

Pane Bože, dej mi sílu změnit, co změnit mohu,

dej mi pokoru přijmout, co změnit nemohu,

a dej mi moudrost, ať jedno od druhého rozeznám.

V povolání jsem postupně dozrála v průvodkyni křižovatkami ženského života, rádkyni i zrcadlo pro všechny, kteří chtějí vědět. Věnuji se psychosomatické terapii, Bachovým květovým esencím, výkladu karet Symbolon, koučovací poradně, regresní terapii, arte- a dramatoterapii a kurzům pro osobní rozvoj a ženství. S klienty odhalujeme pozadí toho, co se v jejich životech odehrává a proč. Hlavním naladěním je ochota přijmout zodpovědnost za to, co ve svém životě vytváříme. Ať již vědomě nebo nevědomě. Přirozeně vedu ženy k jejich spiritualitě, aby rozpoznávaly své schopnosti, naučily se rozumět řeči své intuice, důvěřovat jí a užívat v běžném životě.

Jsem certifikovaná lektorka Mohendžodáro

Miluji Mohendžodáro. Prostě proto, že mi dělá dobře. Na duši i fyzicky. Že dělá dobře všem ženám. Je jedno, co máme za sebou nebo co umíme. Hladí tělo i duši, vede ženy k jejich přirozenosti, do jejich středu, kde se cítí dobře. Přitom Mohendžodáro je jen pohyb, dech a hudba.

Nesmírně mě těší setkávat se se ženami, pozorovat, jak postupně tají, uvolňují se ve svém projevu, rozkvétají. A když je šťastná žena, většinou je šťastný i její muž a děti… a o to se ještě znovu násobí spokojenost ženy. 

Lektorka nošení dětí v šátku/nosítku

S nadsázkou říkám, že první dítě jsem odnosila na rukách, druhé v šátku a na rukách a třetí jen v šátku. Do tohoto těsného kontaktu, kdy máma a děťátko splynou opět v jedno, jsem se zamilovala hned napoprvé. Vnímám to jako velmi instinktivní záležitost, ale i praktickou. Ale aby nošení děťátka bylo pohodlné jak pro maminku, tak pro miminko, je třeba kvalitně navázat a dotáhnout a zvolit správný typ šátku či nosítka. Vše, čemu věřím, ráda šířím dál a vázání do šátku k tomu patří. Ráda Vás naučím, jak miminko či větší batolátko navázat, na bříško, bok, či záda. Podělím se o všechny typy a praktické triky, které jsem během mnoha let nasbírala. Pro nácvik pro Vás mám nachystanou manipulační panenku, která má rozměry a váhu běžného novorozence. Láká Vás to, ale netroufáte si? Přijďte a uvidíte. Se zkušeným průvodcem jde vše mnohem lépe.

 

Moje rodina

Také jsem milující mámou 3 dětí zastávající kontaktní a respektující výchovu. Ale rozhodně ne opičí. Velmi mě mrzí, když ženy v rámci respektu svých dětí zapomínají na to, že prvně musí respektovat sebe. S mužem máme krásný vztah trvající 15 let a domov, který je pro mě magickým místem, se kterým se dá žensky kouzlit ve prospěch celé rodiny.

 

Příběhy z mého života

A tak jsem řvala

A tak jsem řvala

A tak jsem řvala.. dlouho a děsně nahlas. Ani nevíte, jak úlevné to je.. Co se vlastně stalo? Nesnáším krabice.. Mám 3 děti a je to pořádné množství oblečení a bot, co se přesouvají sem a tam. Je...

číst více
Sejmul nás Covid-19

Sejmul nás Covid-19

Prošla kolem nás smrt. Covid-19 vystavila účet našim vztahům a hodnotám. Když to nejde nahoru, život nás přitlačí pěkně dolů, kdy člověk prostě musí reagovat v boji o život. Musí se změnit.

číst více
Nemoc není náhoda

Nemoc není náhoda

Ať mi nikdo neříká, že to je náhoda. Nemoci a naše emoční stavy spolu prostě souvisí.
Náš nejmladší, Jiřík, který se mnou a mým pracovním nasazením tráví prázdniny, má horečku. Ani si nemusím složitě probírat, co se to stalo, kdy a při čem jsem se necítila dobře. Vždyť to vím.

číst více
Mohendžodáro a já

Mohendžodáro a já

Jen a jen díky Mohendžodáru jsem si mohla dovolit donosit Marušku, i když její zdravotní prognóza a diagnóza byla fatální. Jen díky Mohendžodáru jsem věděla, že mám dost vnitřní síly tuto zkušenost unést, jen díky Mohendžodáru jsem si dovolila následovat hlas srdce, které si přálo nesoudit toto děťátko podle fyzické schránky.

číst více
Když jde máma do práce

Když jde máma do práce

To si takhle matka v noci sní o své budoucnosti.. Že děti už jsou velké, vypiplané, a že zas vzniká prostor pro její vášeň. Psychosomatiku, symboliku, ženskou duši..

číst více