fbpx

Zapomenuté přání (a přecitlivělý zub)

Nad citlivým zubem jsme se museli sejít ještě jednou..

Po prvním setkání přestal krvácet, ale citlivý byl dál.. Za otázkou na nás čekala další otázka.. Potřebovali jsme jít hlouběji. Až na dřeň, až ke kořenům..

Odkud se berou ty dokonalé představy? Odkud pramení to obrovské naštvání?
První schůdek vedl k otci. Touha po přijetí, aby tu byl pro ni, aby ji miloval, tak jak ona potřebuje.. A aby ona úplně stejně milovala jeho.. Velmi hluboké téma, a přesto jsme obě cítili, že to ještě není vše, naštvání se objevovalo všude a ve všem..

A tak tu máme dušičku, která přichází na svět a touží poznat a prožít, co to je opravdové štěstí.. Jen si to představovala úplně jinak. Myslela, že bude žít v těch dokonalých vnějších podmínkách a ono teď tohle, téměř opak všech jejich snů. A ona se zlobí a zlobí, že to je jinak, že takhle to nechtěla, takhle si to nepředstavovala.. S velkou láskou jí říkám: „A jak myslíš, milá ženo, že poznáš skutečné štěstí? Kde se ten pocit rodí? Hledej své štěstí a radost v každém okamžiku, je uvnitř tebe. To je ta zkušenost, kterou máš ve svém životě objevit.. Nacházet své štěstí, spokojenost i krásu za těch nejhorších podmínek. Nikdo na světě to nemůže udělat za tebe, ani pro tebe..

Je to velké téma.. Silná červená nit, linoucí se jejím životem. Není snadné toto poznání. Zub je stále citlivý. Ale toto není záležitost na 2 dny.. Setrvačnost je silná, letitá i rodová. Bude vyžadovat mnoho a mnoho vědomých voleb, kdy se bude rozhodovat, jak nahlížet na svůj život.. Možná měsíc, možná rok, možná i déle.. Ale trpělivost, laskavost a odhodlání ji jednou dovedou do bodu, kdy si přirozeně osvojí tuto novou dovednost.. a bude velikým světlem pro všechny, kteří jdou stejnou cestou, pro všechny, kteří hledají cestu ze tmy..

Posílám mnoho vnitřního světla vám všem.. ???????????? i když jste třeba uprostřed nekonečné tmy..