602 205 396 adela@tancerova.cz

Příběhy, napsané životem

Mami, bolí mě bříško

„Mami, mě bolí bříško.“ Věta, kterou slyšela od svého dítěte snad každá maminka. Zrovna takovou větu uslyšela i maminka jedné desetileté holčičky. Jenže to nebylo jen tak obyčejné bolení. Tentokrát holčička nemohla jíst, chodila bolestí ohnutá. Maminka ji pozorovala a přemýšlela, jak je to vážné.

číst více

Nemoc není náhoda

Ať mi nikdo neříká, že to je náhoda. Nemoci a naše emoční stavy spolu prostě souvisí.
Náš nejmladší, Jiřík, který se mnou a mým pracovním nasazením tráví prázdniny, má horečku. Ani si nemusím složitě probírat, co se to stalo, kdy a při čem jsem se necítila dobře. Vždyť to vím.

číst více

Mámy šestinedělky

Obrátila se na mě jedna zkušená maminka čerstvě po porodu.. Pátý den po porodu jí přepadla zimnice, že si musela jít lehnout.. a že to tak měla po každém porodu. Během těch let maminkování si však začala mnohem více vážit a všímat svého zdraví. A tak se ptala: Co se to děje? Čímpak si ubližuji, že mé tělo reaguje takto..

číst více

Mohendžodáro a já

Jen a jen díky Mohendžodáru jsem si mohla dovolit donosit Marušku, i když její zdravotní prognóza a diagnóza byla fatální. Jen díky Mohendžodáru jsem věděla, že mám dost vnitřní síly tuto zkušenost unést, jen díky Mohendžodáru jsem si dovolila následovat hlas srdce, které si přálo nesoudit toto děťátko podle fyzické schránky.

číst více

Muži ve vztazích

Takže muži.. Za mě jsou skvělí, úžasní, tak silní a schopní zhmotňovat vize! …a TAK jiní.. než my ženy.. Pro mě je přirozené tu jejich jinakost respektovat a ctít..

..ale při setkáních s ženami se často dostáváme do smyčky: On mě nepodpoří. On mě nechápe. On mě sráží.. A ve mně cinká zvoneček: A co ty, ženo? Co ty? Jak ctíš svého muže? Jak respektuješ jeho hodnoty…?

číst více

Když jde máma do práce

To si takhle matka v noci sní o své budoucnosti.. Že děti už jsou velké, vypiplané, a že zas vzniká prostor pro její vášeň. Psychosomatiku, symboliku, ženskou duši..

číst více

Jak vypadá štěstí?

Není jen jeden druh štěstí. Štěstí může mít mnoho podob a může přijít i ve chvíli, kdy ho vůbec nečekáte..

číst více

Chci dítě, partner ne

S tímto příběhem se setkávám často. Až příliš často. Přichází za mnou žena a je nešťastná, že ona chce (další) miminko a partner ne. Tedy… mnohem častěji začínáme u toho, že je nespokojená a neví proč. Po krátkém rozhovoru už víme. Ale pokračujeme dál..

číst více

Nevědomé přání o porodu

Život si s námi umí mnohdy pohrát nečekaným způsobem. Vynalézavost, jakým způsobem nám plní naše přání je neuvěřitelná.. Někdy potěší, někdy zabolí.. Zde o mém přání o domácím porodu a souvislostech..

číst více

Intimní zpověď

Někdy nás od života překvapí „podpásovka“, události z „vyšší moci“ a my v tom prostě plaveme, topíme se, děláme co se dá i nedá.. Životní horská dráha, která od nás žádá jasná rozhodnutí.. v mém příběhu o miminku v bříšku s lékařskou diagózou: trizomie, doporučujeme předčasně ukončit těhotenství.

číst více

Neprosperující těhotenství

Těhotenství přišlo neplánovaně. Stejně jsem se zamilovala. A teď jsem na konci I. trimestru a lékaři říkají, že není v pořádku.. Cítím tu dušičku.. a ta v pořádku je!!! Cítím se rozervaná. Beznaděj se pere s nadějí.. Kudy se vydat dál?

číst více

Dřina nebo lehkost? Co je víc?

Co musíte udělat pro to, abyste si něco zasloužili? Jak moc se musíte nadřít?
Měla jsem terapii s jednou mladou úspěšnou ženou. Zabývaly jsme se otázkou, čím to je, že k nim miminko nepřichází.. mluvily jsme o mnohém.. hned několikero překážek stálo v cestě..

číst více

Zapomenuté přání (a přecitlivělý zub)

Nad citlivým zubem jsme se museli sejít ještě jednou.. Po prvním setkání přestal krvácet, ale citlivý byl dál.. Za otázkou na nás čekala další otázka.. Potřebovali jsme jít hlouběji. Až na dřeň, až ke kořenům.. Odkud se berou ty dokonalé představy? Odkud pramení to obrovské naštvání? První schůdek vedl k otci. Touha po přijetí, aby... číst více

Bolavý zub a růžový svět

Dnes vám chci vyprávět příběh z nedávných dní, který ve mně ještě doznívá.. Už jste někdy byli nazlobeni na nějakou situaci v životě a komentovali ji slovy: „Mám toho plné zuby!“? Mě když ta myšlenka „ujede“, rychle ji beru zpět a přeformulovávám na: „Mám toho dost.“

číst více

Léčit nebo žít

Také sníte o tom, že chcete být „lepší“? Třeba laskavější, hodnější, vnímavější, pravdivější a mnoho dalšího?

číst více

Nemoc z principu

Tak i Rubínová vědomá žena občas šlápne vedle. Mám virózu, horečku, bolí mě kosti, kyčle a kříž. Smažím se ve vlastní šťávě. Doslova a do písmene.
Přitom to začalo nevinně. Neshodli jsme se s mužem.

číst více

Magie domova

Náš domov není jen obyčejným místem, kde žijeme. Je živoucím celkem s mnohými schopnostmi. Jak je to možné? O tom si můžete přečíst v článku..

číst více

Kojení a hranice

Maminky milují svá miminka.. Z celého srdce. A co to znamená, vědí právě maminky.. Z celého.. a kolikrát víc než sebe.. na sebe zapomenou..

číst více