fbpx

Příběhy, napsané životem

Zakázaná radost

Zakázaná radost

Někdy terapie začíná tak 'banální' otázkou: Jaký vnitřní konflikt mi brání prožívat radost?   Tak jednoduchá, čistá, zarývající se pod kůži.   Určitě ten pocit znáte. Konečně děláte něco, na co jste...

Nehoda není náhoda

Nehoda není náhoda

Zdekovaná celá rodina, naložené auto a my stojíme na blikačkách u krajnice rychlostní silnice a nevíme, co bude s autem dál..   To jsou ty nevýhody vědomého života. Vše se děje rychle. Mě tedy...

Sejmul nás Covid-19

Sejmul nás Covid-19

Prošla kolem nás smrt. Covid-19 vystavila účet našim vztahům a hodnotám. Když to nejde nahoru, život nás přitlačí pěkně dolů, kdy člověk prostě musí reagovat v boji o život. Musí se změnit.

Jsem špatná, jsem zlá..

Jsem špatná, jsem zlá..

Naše vnitřní přesvědčení.. je jádrem všeho.

Setkala jsem se při terapii s jednou vílou. Nádherná žena, jemná a lehce nejistá. Přišla s tématem bolavých jater. Tušila, že souvisí s jejími rodinnými vztahy a chtěla se na ně podívat hlouběji..

Mami, bolí mě bříško

Mami, bolí mě bříško

„Mami, mě bolí bříško.“ Věta, kterou slyšela od svého dítěte snad každá maminka. Zrovna takovou větu uslyšela i maminka jedné desetileté holčičky. Jenže to nebylo jen tak obyčejné bolení. Tentokrát holčička nemohla jíst, chodila bolestí ohnutá. Maminka ji pozorovala a přemýšlela, jak je to vážné.

Nemoc není náhoda

Nemoc není náhoda

Ať mi nikdo neříká, že to je náhoda. Nemoci a naše emoční stavy spolu prostě souvisí.
Náš nejmladší, Jiřík, který se mnou a mým pracovním nasazením tráví prázdniny, má horečku. Ani si nemusím složitě probírat, co se to stalo, kdy a při čem jsem se necítila dobře. Vždyť to vím.

Mámy šestinedělky

Mámy šestinedělky

Obrátila se na mě jedna zkušená maminka čerstvě po porodu.. Pátý den po porodu jí přepadla zimnice, že si musela jít lehnout.. a že to tak měla po každém porodu. Během těch let maminkování si však začala mnohem více vážit a všímat svého zdraví. A tak se ptala: Co se to děje? Čímpak si ubližuji, že mé tělo reaguje takto..

Mohendžodáro a já

Mohendžodáro a já

Jen a jen díky Mohendžodáru jsem si mohla dovolit donosit Marušku, i když její zdravotní prognóza a diagnóza byla fatální. Jen díky Mohendžodáru jsem věděla, že mám dost vnitřní síly tuto zkušenost unést, jen díky Mohendžodáru jsem si dovolila následovat hlas srdce, které si přálo nesoudit toto děťátko podle fyzické schránky.

Muži ve vztazích

Muži ve vztazích

Takže muži.. Za mě jsou skvělí, úžasní, tak silní a schopní zhmotňovat vize! …a TAK jiní.. než my ženy.. Pro mě je přirozené tu jejich jinakost respektovat a ctít..

..ale při setkáních s ženami se často dostáváme do smyčky: On mě nepodpoří. On mě nechápe. On mě sráží.. A ve mně cinká zvoneček: A co ty, ženo? Co ty? Jak ctíš svého muže? Jak respektuješ jeho hodnoty…?

Když jde máma do práce

Když jde máma do práce

To si takhle matka v noci sní o své budoucnosti.. Že děti už jsou velké, vypiplané, a že zas vzniká prostor pro její vášeň. Psychosomatiku, symboliku, ženskou duši..

Chci dítě, partner ne

Chci dítě, partner ne

S tímto příběhem se setkávám často. Až příliš často. Přichází za mnou žena a je nešťastná, že ona chce (další) miminko a partner ne. Tedy… mnohem častěji začínáme u toho, že je nespokojená a neví proč. Po krátkém rozhovoru už víme. Ale pokračujeme dál..

Intimní zpověď

Intimní zpověď

Někdy nás od života překvapí „podpásovka“, události z „vyšší moci“ a my v tom prostě plaveme, topíme se, děláme co se dá i nedá.. Životní horská dráha, která od nás žádá jasná rozhodnutí.. v mém příběhu o miminku v bříšku s lékařskou diagózou: trizomie, doporučujeme předčasně ukončit těhotenství.

Dřina nebo lehkost? Co je víc?

Dřina nebo lehkost? Co je víc?

Co musíte udělat pro to, abyste si něco zasloužili? Jak moc se musíte nadřít?
Měla jsem terapii s jednou mladou úspěšnou ženou. Zabývaly jsme se otázkou, čím to je, že k nim miminko nepřichází.. mluvily jsme o mnohém.. hned několikero překážek stálo v cestě..

Bolavý zub a růžový svět

Bolavý zub a růžový svět

Dnes vám chci vyprávět příběh z nedávných dní, který ve mně ještě doznívá.. Už jste někdy byli nazlobeni na nějakou situaci v životě a komentovali ji slovy: „Mám toho plné zuby!“? Mě když ta myšlenka „ujede“, rychle ji beru zpět a přeformulovávám na: „Mám toho dost.“

Magie domova

Magie domova

Náš domov není jen obyčejným místem, kde žijeme. Je živoucím celkem s mnohými schopnostmi. Jak je to možné? O tom si můžete přečíst v článku..