Adéla Tancerová

Od malé smutné holčičky k sebevědomé šťastné ženě, která žije svůj sen.

bachovy květové esence tancerová

Příběh mého života

Nerada o sobě mluvím. Ale je pravda, že mnoho zkušeností a porozumění čerpám právě ze své vlastní životní zkušenosti.

Jsem ukázkový případ hodné holky. Tatínek byl voják z povolání, což je skoro diagnóza. Tlak na výkon a správné (rozuměj jeho) vidění světa a hodnot. Moc nepomáhalo, že moje duše již dávno věděla, co je jí blízké. Jako malá holka jsem četla Křížovku života, Nonverbální komunikaci a vše, co v té doby bylo dostupné. Ale tlak rodičů jsem v té době samozřejmě neustála. 

Probrala jsem se jako 23letá, kdy se hroutili všechny mé vnější motivace. Studovala jsem na té správné VŠ, ale zdraví jako první začalo vypovídat službu a hlásit, že tudy fakt ne. Únavový syndrom, permanentní zvýšená teplota a alergie a ekzémy všude. A slova lékařky: „To budete mít navždy.“ Tato nezapomenutelná věta mě katapultovala do světa alternativních možností. Spolu se zdravím se zhroutilo i mé studium a já se poprvé ocitla ve světle ne té hodné holky, ale té, co zklamala.

Pak to šlo rychle. Našla jsem skvělého učitele Karla Daňka, který mě provázel dalších 10 let. Nasávala jsem všechny informace o intuici, čakrách, energii v těle, psychosomatice, práně, o etice i zodpovědnosti léčitele, vnitřním dítěti, astropsychologii i kartách Symbolon. Bylo toho mnoho a já každým kurzem poznávala a léčila sama sebe a zároveň tříbila všechny informace a toužila to také jednou umět. 

Jak velké bylo mé překvapení, když jako 33letá na ročním mistrovském kurzu Reiki jsem objevila, že to, co jsem celou dobu hledala, jsem celou dobu také měla. Intuici. Jen pro mě byla tak přirozená, obyčejná, že mě ani ve snu nenapadlo, že to tak nemá každý. Teprve od té doby jsem si začala uvědomovat, že za mnou celou dobu lidé chodí se svými trápeními a je pro ně můj vhled cenný.

Během těch let jsem se uzdravila ze všech svých nemocí, které jsem měla mít „navždy“. Propojila jsem se se svou duší a objevila své hloubky. Ale.. něco podstatného ještě chybělo. Mé ženství.

Což zní bláznivě. Jak by mladé hezké dívce mohlo chybět ženství? Můj mozek nechápal. Říkal: „Kruci, jsem ženská, mám hezké vztahy, tak kde to drhne?“ Pátrala jsem dál, vysílala vesmírné přání.. a našla Mohendžodáro. Tou dobou jsem již byla maminkou tří dětí a s Mohendžodárem se mi otevřel nový svět.

Od prvního základního kurzu jsem věděla, že to je ono pro mě osobně, i že se chci stát lektorkou a předávat ho dál. Spojilo mě s mým tělem. Začala jsem používat nejen mé mentální dary, ale má duše se konečně vrátila do svého těla a já byla celistvá. Sama jsem si svou proměnu neuvědomovala hned tak jasně. Ale kamarádky si jí všimly okamžitě a inspirovala je natolik, že i ony se na Mohendžodářo přihlásily. Nepovím vám, co je ženství. Jde to lépe cítit, než přenášet do slov. Ale na kurzech ho pomáhám uchopit dalším ženám a na vlastní oči vidím, jak rozkvétají, jak se proměňuje jejich vyzařování.

Další zkouška přišla docela nedávno. Neplánovaně jsem otěhotněla se čtvrtým dítětem. A když jsem se rozhodla, že si miminko nechám, přišla další rána. Děťátko má chromozomální vadu se špatnou prognózou. Dostala jsem doporučení k potratu. Ale já nemohla. Nemohla jsem své holčičce zkrátit její i tak krátký život. Opět jsem se ocitla „proti všem“.  Blázen, který nedělá „ta správná“ rozhodnutí. Ten rok mě každý den srážel na kolena.. a každý den mě učil být ve svém srdci. Dodnes mi přijde neuvěřitelné, jak velmi rozdílné je prožívání, když žijeme přes třetí čakru „Já chci..“, nebo přes čtvrtou srdeční čakru „Miluji, důvěřuji, plynu..“. Zpětně můžu říct, že to byl tvrdý výcvik jak bytí v lásce a přítomnosti, tak si stát za svým přesvědčením a důvěře v mou intuici, která mi pomáhala nacházet tu správnou cestu.

Když už jsem doufala, že jsem z nejhoršího venku. Přišel Covid, který nás citelně zasáhl. Muž přišel o místo, protože pracoval v cestovním ruchu. Naši rodinu i partnerství to velmi zatížilo. Jsme spolu 18 let a momentálně hledáme, jak „zmodernizovat“ naše partnersví, protože s růstem mého povolání potřebujeme up-grade.

A tak dnes stojím před vámi. Mám odžito, bohaté praktické i teoretické dovednosti. Za sebou již 1000 hodin terapií, nepočítaně Bachových esencí a jistě k tisícovce odlektorovaných hodin. Čím dál tím více jsem sama sebou a můj život mě těší.

Opustila jsem koleje hodné holky, výkonu a dělání věcí, protože to chtějí ostatní. Opustila jsem slibně rozjetou dráhu samostatné účetní a bezpečné vody zaměstnance, abych se vznášela v prostoru nejistoty a učila se ještě více důvěřovat životu, plynout s ním a překonávala další výzvy, které mi přinese.

Jsem na tomto světě moc ráda a celou bytostí vím, že za každou tmou je opět světlo. Ráda tuto sílu, víru, naději i schopnost proměny předám i vám.