fbpx

Magie domova

Domov… to není jen naše místo, kde spíme a máme své věci a lidi.. Domov.. milovaný a opečovávaný prostor je něčím mnohem víc. Je to přístav, kde se můžeme schoulit před bouří, ať se odehrává venku nebo uvnitř nás. Je to prostor, který nás podpoří, když už jsme vydali všechny síly.. domov a jeho paměť je jako rezervoár.. toho, co do něj každým dnem vkládáme. Může být naplněn láskou, klidem, pohodou i příjemnou energií.. ale stejně tak i tím negativním, pokud je tomu soustavně vystaven..

O síle domova, našeho zázemí a jeho „magických“ schopnostech vím již velmi dlouho a vědomě s ním pracuji. Přesto se mi to poslední dobou vrací a připomíná..

Vrátila jsem se domů z jedné návštěvy. Byla jsem velmi unavená a „vysátá“. Ale vkročila jsem domů.. něco ze mě spadlo.. ten milující podporující domov mě v mžiku „nabyl“.. Děkuji mu za to, je jako ochranný štít pro všechny, co do něj vejdou. A že k nám těch „cizích“ lidí chodí docela dost. Těch trápení, slz a příběhů, co jeho zdi už vyslechli.. Je tu pro ně, laskavě nás objímá a já mu to samozřejmě vracím.

Nebo příběh jedné ženy. Její dům na mě vždy působil velmi studeně a neosobně. Dlouho jsem nechápala, proč to tak je. Vždyť v něm žije rodina s dětmi, to se ten prostor vždy rychle „zabydlí“. Nedávno to vyplynulo během obyčejného rozhovoru. Rodina sní o jiném bydlení, na úplně jiném místě. Žena do bydlení neinvestovala svou energii ani lásku a dům zůstával jen prázdnými zdmi a střechou. Takové místo vás ale nepodpoří, když jste v nouzi.. ani ho nechrání vaše láska a péče před vnějšími vlivy..

A ještě jeden příběh.. z toho druhého konce.. kdy se v domě řetězily nešťastné příběhy generací, to samé upachtěné téma. Takový dům vás stahuje do svých energií, do kolejí lety vyjetých.. Nikdy se mi na žádné místo nejelo složitěji. Nikdy mi při cestě někam nebylo tak zle.. Rekonstrukce takového starého domu, jeho obrození, pak vyžaduje mnoho citu a čím vědoměji je s tématem nakládáno, tím lépe.

Tak bych vás chtěla inspirovat.. před koncem roku.. tentokrát neuklízejte svůj domov. Ale opečujte ho! Polaskejte ho. Vložte do něj lásku. Až vám bude ouvej, vrátí vám to mnohonásobně ❤️❤️❤️

Moc by mě zajímalo, jestli to také vnímáte? A jak vám je v různých obydlích různě?