fbpx

Dřina nebo lehkost? Co je víc?

Co musíte udělat pro to, abyste si něco zasloužili? Jak moc se musíte nadřít?

Měla jsem terapii s jednou mladou úspěšnou ženou. Zabývaly jsme se otázkou, čím to je, že k nim miminko nepřichází.. mluvily jsme o mnohém.. hned několikero překážek stálo v cestě.

Jednou z nich bylo její silné přesvědčení, že aby něco stálo opravdu za to, aby to mělo tu správnou hodnotu, musí se pro to opravdu nadřít, musí tomu dát mnoho času a péče a překonat mnohé překážky.. Koukala jsem na ni, před očima mi běhaly obrázky z jejího života a cítila jsem velikou bolest z toho všeho překonávání a odříkání.

Zrovna nedávno jsem totiž psala jedné ženě, že když jdu tím správným směrem, věci se dějí lehce a hladce. Prostě plynou, jedno přirozeně navazuje na druhé, přicházejí různé pomoci a rady. Někdy se proces pozastaví, ale jen proto, aby něco dozrálo nebo nastal ten správný čas. Takový proces mě naplňuje radostí, vykračuji si lehkým krokem a nechávám se nést proudem života.

A teď tu koukám na tu ženu, která to má nastavené úplně jinak.. Jako by to, co vytvořím v radosti bylo méně hodnotné než to, co ona vytvoří v bolesti.. Chvíli jsme nad tím přemítaly, pociťovaly, co nám které naladění přináší do života.. A ona chce to miminko, tu nesmírně cennou a důležitou bytost.. Pravda, už se pro ně nadřela dost. Jenže které to dost je opravdu DOST? Chycená ve své vlastní pasti.. Rozhodla se sestoupit do svého nitra a přepsala ten zákon.. Svůj život tvořím lehce a s radostí ❤ Držím ji palce.

A jak to máte vy? Jak moc si musíte svůj úspěch zasloužit a vydřít?

(PS: Tímto příspěvkem nevylučuji, že jsou skutečně situace, když je třeba zatnout zuby, zabrat a dotáhnout to do konce. Mluvím tu o základním životním postoji a naladění.)